barycz2

 

1. Barycz odcinek Odolanów - Potasznia
Długość - 16 km, czas płynięcia - ok. 4 godz.
Spływ rozpoczyna się w miejscowości Odolanów.Miejsce wodowania kajaków znajduje się w pobliżu dworca kolejowego. Płyniemy wąskim korytem wśród łąk i lasów. Na tym odcinku znajdują się 3 jazy.

2. Barycz odcinek Potasznia - Milicz
Długość - 14 km, czas płynięcia - ok. 4 godz.
Spływ rozpoczyna się przy moście na trasie Potasznia-Gądkowice gdzie znajduje się pomost do wodowania kajaków. Rzeka na tym odcinku wije się głównie wśród pól i łąk, choć są też odcinki, kiedy Barycz wpływa w obszary leśne. Po minięciu 2 jazów oraz mostu w miejscowości Nowe Grodzisko dopływamy do jazu Sławoszowice gdzie kończymy spływ. Dobijamy do lewego brzegu. Przy jazie znajduje się Stanca Wędkarska PZW.

3. Barycz odcinek Milicz - Sułów
Długość - 10 km, czas płynięcia - ok. 3 godz.
Spływ rozpoczyna się przy ul. Mostowa.  Po drodze mijamy most na ul. Sułowskiej , Ostoję koników polskich(można zrobić postój), a następnie pomost znajdujący się przy grodzisku Kaszowo(miejsce do rozpalenia ogniska).Trasę kończymy przy jazie Sułów. Dla wytrwałych możliwość pokonania 7 km trasy Młynówką Sułowską od jazu Sułów do Rudy Sułowskiej. Na miejscu znajduję się restauracja gdzie można skosztować dań rybnych przy łowisku komercyjnym. 

4. Barycz odcinek Sułów - Żmigród
Długość - 21 km, czas płynięcia - ok. 5 godz.
Spływ rozpoczyna się przy elektrowni wodnej w Sułowie. Na odcinku mijamy drewniany most w miejscowości Łąki, tamę Göringa i jaz Osiek.Trasa spływu prawie w całości przebiega przez tereny leśne.

5. Barycz odcinek Żmigród - Wąsosz
Długość - 21 km, czas płynięcia - ok. 5 godz.
Spływa rozpoczyna się przy ul. Parkowej w Żmigrodzie. Podczas pokonywania tej trasy mijamy 4 jazy, a spływ kończymy przy OSiR w Wąsoszu gdzie znajduje się pomost do wodowania kajaków.

6. Barycz odcinek Wąsosz - Osetno
Długość - 21 km, czas płynięcia - ok. 5 godz.
Spływ rozpoczyna się przy OSiR w Wąsoszu. Na trasie znajdują się 3 stanice kajakowe - pomosty drewniane do cumowania kajaków. Pierwsza stanica - Ujście Orli do Baryczy, druga stanica - obręb wsi Bełcz Mały, trzecia stanica - Sądowel. Spływ kończymy pod mostem w Osetnie.


orla2

ORLA

odcinek Jutrosin -Zalew Pakosław-Czarny Las-Korzeńsko- Wąsosz

Największy prawobrzeżny dopływ Baryczy. Rzeka uregulowana, płynie korytem otoczonym wałami. Naturalny charakter rzeki zobaczymy od miejscowości Czarny Las.

Spływ rozpoczynamy przy zalewie Jutrosin. Po drodze natkniemy się na utrudnienia w postaci jazów. Dopływamy do Zalewu "Pakosław ''(w sezonie letnim kąpielisko z ratownikami).Możemy skorzystać z noclegu w gospodarstwie agroturystycznym "NAD ZALEWEM". Płyniemy dalej do Czarnego Lasu, następnie Korzeńsko i Wąsosz gdzie kończymy spływ u ujścia Orli do Baryczy.